Prosinec 2013

Odraz slávy aneb stádo drží spolu

28. prosince 2013 v 11:34 | Ev
V dnešní době nacházím čím dál tím méně názorové blogy. Je jich docela dost, ale třeba růžových blogů, nebo blogů o Seleně Gomez ( Fakt hrůza. ) je mnohem víc! A je to z důvodu, že si lidé neumějí udělat vlastní názor. Mají svůj názor, ale neumí ho dát najevo. Bojí se.

Když je většina pro opačný názor, bojí se, že když dají najevo ten svůj, budou je mít za blázny. A tak to většinou končí tak, že dotyčný jde s davem a vytváří tak "odraz slávy" ( V případě, že se jedná o slávu nějakého jedince na internetu či v reálném životě. Jinak to je prostě odraz. )

Abych to vysvětlila... na příklad: Řekněme, že svítí slunce. Nudíte se na hodině matematiky a tak vezmete hodinky, nebo nějaký jiný kousek skla a když na něj dolehne paprsek světla, na stěně, nebo někde jinde, se objeví odraz toho paprsku. Je to světlo a stejně tak i dráždí, ale není to paprsek. Je to jen odraz.
A stejně tak to je i s odrazem slávy! Když jdete s davem, jako by jste vzali kousek skla a přiložili ho k těm hodinkám. Čím větší sklo, tím větší odraz.

Takhle nějak to funguje. Vymyslela jsem to sama, tak doufám, že to chápete!

Nakonec mám pro vás otázku:
Představte si, že jste ten panáček a máte se rozhodnout. Váš názor je červená, ale většina lidí je pro modrou ( Čísla na dveřích je číslo těch, kteří se pro ten názor rozhodli. ). A teď mi řekněte, po pravdě, šli by jste za svým názorem?


( photo by me )

Klíč a zámky

27. prosince 2013 v 10:00 | Ev

!Upozornění!

-Tento článek není vhodné pro děti mladsí 8 let a ty, co nevědí, jak se dělají děti-


Eminem - The Monster (Explicit) ft. Rihanna

26. prosince 2013 v 18:29 | Ev
Já vím, že to je na YouTube už delší dobu. Ale je prostě nejlepší a musela jsem jí sem dát!


Vánoce jsou za námi!!!

25. prosince 2013 v 12:44 | Ev
Takže já už dárky mám rozbalený a teď píši nového notebooku-Oh Yea ( Já vím, že to používám poslední dobou pořád,.. mám nějak dobrou náladu. To bude Vánoci. )! Moje prosby byly vyslyšeny. Už instaluji The Sims 3... je to strašně pomalí, ale už se těším až si zahraji! Máme krásný stromek ( Není divu, když jsem ho zdobila já! ), večeře byla výborná a notebook funguje skvěle! Nejlepší ale bylo to, že jsme se všichni sešli u jednoho stolu jako rodina. Společně. Nikdo nechyběl ( Kromě babiček a vedlejší rodiny. )! Přála bych si, aby to tak bylo každý večer. Všichni se společně najíme, popovídáme si a potom půjdeme do obýváku a pustíme si televizi. Jsme sice jedna rodina, ale vůbec se tak nechováme. Vánoce jsou dnem, který nás spojuje.
Ale nestěžuji si. Existují mnohem, mnohem horší vztahy v rodinách!

Navíc, jsme každý někde jinde.
Moje sestra půjde příští rok na vysokou, nedávno psala nějaký dopis, aby jí tam vzali a teď bude dělat zkoušky. Je skoro o 8 let starší než já! Bude návrhářka interiérů. Vždycky měla pro módu slabost.
Brácha je programátor. Je mu teprve 17, ale už profesionálně programuje stránky velkým firmám. Je to super, ale myslím, že to s tou prací přehání. Skoro ho už nevýdám a přitom má pokoj naproti tomu mému.
No a další brácha bude chemik/fyzik. Je mu 15/16 a je strašně chytrej! Byl hrdost jeho bývalé základny a tudíž mojí nynější školy. Kouknete se na hlavní stránky školy a vidíte tam všude diplomy s jeho jménem! Teď je na gymplu a od té doby jsme si taky od sebe dál.

!!!VÁNOCE!!!

24. prosince 2013 v 0:00 | Ev
( photo by me )

Christmas TAG

23. prosince 2013 v 10:48 | Ev
Áno, máme tu další tag! A protože zítra jsou ty Vánoce, bude to Vánoční TAG!

1. Nejoblíbenější cukroví?
Tak toho bude hodně… miluju skoro všechno cukroví! Rohlíčky, rumové koláčky, linecký, ořechy, ten úl nebo jak se to jmenuje,… všechno co nemusím dělat já! XD I když pečuje ráda, na Vánoce si chi jen odpočinout!

2. Kapr, řízek, nebo klobása?
Jo, takže… kapra nejím a myslím, že ho ještě tenhle a spoustu další roků jíst nebudu. Dřív jsem byla dítě a dětem moc ryby nechutnají a zrovna tenhle rok jsem vydělá kapra ze vnitř. Takže. Zířek.
A vinnou klobásu jsem nikdy nejedla, takže to nemůžu posoudit!

3. Nejoblíbenější koleda?
Česká asi Tichá noc, nebo Svatá noc… nevím, jak se to jmenuje a anglická We wish you a merry christmas!

4. Čaj, nebo horká čokoláda?
Horká čokoláda-Oh yea!

5. Živý nebo umělý stromeček?
Tak mi vždcykly máme živý, nepamatuji si, že by jsme měli umělý a jsem spíš pro ten živý.

6. Dodržuješ nějaké tradice?
No,… ne! XD My prostě slavíme Vánoce po svém a prostě nám to tak vyhovuje a, tak.

7. Zdobíš si na Vánoce pokoj?
No, tak uklízím si pokoj! Ale tenhle rok si nějak moc nevyzdobila. Mám nad postelí obří vločky a tím už asi končím. Klidně bych vám ji i vyfotila, ale to bych musela přes mobil, potom to upravit, poslat na si to na email a ještě ji sem nahrát. Já dneska připravuji ještě 1 nebo 2 články a chči to stihnout, tak doufám, že vám to takhle nevadí.

To jsou všechny otázky, já vím, je to krátké. Hodně jsem si jich z toho sebrala, protože na to téma co tam bylo chci napsat jiný článek.
Doufám, že se vám to aspoň trochu líbilo.


( photo by me )

Krádeže?! Na internetu?!

22. prosince 2013 v 22:43 | Ev
Na Blog.cz jsem nechtěla psát své vymyšlené příběhy, aby mi je někdo neukradl a nevydával za své. Ale nikdy mě nenapadlo, že mi někdo ukradne myšlenku a ještě tam napíše "jediné co nám nemůže nikdo vzít jsou myšlenky".
Nevadí mi, když napíšete článek na stejné téma se svou myšlenkou, svým názorem a svým stylem psaní. Ale když vidím nějaký článek s celou mojí myšlenkou a je tam jen trošku pozměněných věcí, samozřejmě, že mě to naštve! Já tady hodinu dumám, o čem to vůbec bude, potom to plus, mínus hodinu sepisuju a najednou to vidím na jiném blogu?! Nic bych neřekla, kdybych neměla důkaz, že na mém blogu ten dotyčný byl, ale ona mi tady dokonce zanechala komentář.
Okopírovala můj článek "Ale nikomu to neříkej!…". Což mě štve, ale opravdu strašně štve, protože podle mě to je můj nejlepší článek za tenhle měsíc a ona si sem jen příjde a napíše STRAŠNĚ podobný článek.
Ale možná se mi to jen zdá a tak se vás ptám: Příjde vám, že tenhle článek je okopírovaný z mého článku "Ale nikomu to neříkej!…"?!
( photo by me )

Máma & Já

22. prosince 2013 v 16:42 | Ev
Na téma "vztahy" je plno možností a mohla bych tu do nekonečna psát o všech možných věcí týkajících se vztahů. Ale nebudu, protože jsem moc líná a takhle to tu dělají skoro všichni. Vždy píší o všech a shrnou to do co nejktaší verze, ale já se rozhodla, že budu psát jen o jednom vztahu a to o vztahu s matkou.

Ja jsem to nikdy nezažila ( Není mi ani 15, jak bych mohla být matkou?? ), ale podle mámy je vztah matky k dítěti ten nejsilnějsí na světě. A jak mámu poslouchám/pozoruji, myslím si to samé.
Mám 3 starší sourozence. Moje matka nás mohla dát kdykoli do děcáku, nebo k babičce, ale neudělala to. Nechala si nás všechny 4, vychovávala nás celé ty roky ( A mě ještě dlouho vychovávat bude! ) a dala nám tu nejkásnější věc, co může matka svému dítěti dát, lásku. Ale to není ledajaká láska, já tady mluvím o rodičovské lásce kterou, bohužel, všechny matky svým dětem dát nemohou.

Jednou jsem se mámy zeptala: ,,Mami, co je smysl života?"
A ona mi odpověděla: ,,Nevím, co je smysl života pro ostatní, ale pro mě to jste vy!"
To bylo to nejkrásnější, co mi kdy máma řekla…

( photo by me )

Bohužel, takovou lásku ne každý pozná. Existují různě rozpadlé rodiny, kdy to matka nezvládá. Znám spoustu takových případů, ale řeknu vám asi jen jeden. Je to příběh mé hodně blízké kamarádky.


Ale nikomu to neříkej!…

21. prosince 2013 v 16:57 | Ev
Tajemství, každý nějaké máme. No, nebo si to aspoň myslíme…

Kdy lidé už pochopí, že když své tajemství někomu prozradí, už to nikdy nebude tajemství? Je to hodně podobný jako kdyby vzali nůžky a přestřihli náramek, který tak pracně vyráběli. Už to jsou jen korálky rozkutálené na zemi, které si může vzít každý.

Myšlenky jsou jediná věc, kterou vám nikdo nemůže vzít.

( -Ano, to stvoření na fotce jsem já! )

Sice vám je nemůže vzít, ale může vás k tomu přinutit. A když mi tohle někdo udělá, tak je mezi námi definitivní konec! Na první pohled se to zdá jako napsrostá blbost k ukončení vztahu, ale když se na to kouknete mýma očima: Jsou to moje myšlenky a nikdo jiný na ně nemá právo, pokud mu to

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY a pololetětí

20. prosince 2013 v 16:19 | Ev
Ze začátku se chci omluvit, že jsem tu nebyla, ale měla jsem hodně práce se sháněním a zabalováními dárků. Děkuji za pochopení…

Konečně jsou prázdniny, co? Můžete být celý den na počítači a dodělat věci, na které jste kvůli škole neměli čas.
Po prázdninácho to bude už půlka školního roku za námi. Pro někoho jen otravné pololetí plné písemek, pro mě jeden krok blíž k druhému stupni. Všichni si na druhý stupeň stěžují a já nechápu proč! Druhý stupeň má tolik výhod! Na příklad:

1) Na den dětí chodí druhý stupeň do kina-první stupeň chodí po škole, hraje děsně nudné a trapné hry, za které dostane razítko/a a za ně si může v přízemí koupit nějakou strašně levnou věc, kterou tam prodávají třeba za 20 razítek
2) Poslední den ve škole před Vánoci si 2.stupeň pouští filmy-1.stupeň se buď normálně učí, nebo si pouští písničky a rozdávají dárky
3) Na 2.stupni je rozdělený tělocvik na kluky a holky-Oh yea!
4) V 6-8 třídě můžeme organizovat Stonožku ( Charitativní akce naší školy, kde vystupuje 1.stupeň )

The Offspring - You're Gonna Go Far, Kid