Škola? Ne, díky

15. února 2014 v 20:10 | Ev
Někdy bych se nejradši uškrtila za to, jak jsem líná! Pořád něco odkládám a nevěnuji se povinnostem a plánům a radši jsem na Facebooku. Jo, no a co? Mě se takhle život líbí, žádný úkoly, starosti,…
Víte, kdyby děti neměly úkoly, měly by více času na své povinnosti. Naše učitelka říká, že škola je náš život. Žijeme jen pro školu…
Fajn, řeknu to po pravdě. Je to největší kravina, kterou jsem kdy slyšela!!!!
Ona si jako myslí, že škola je smysl život?! What the fuck? Ne, prosím vás, my nežijeme pro školu! Studujeme jen základku, střední a někdo vysokou. Někdo ani nejde na střední, protože by ho to jen brzdilo v jeho kariéře.
A co rodina? Rodiče? To jsou jen lidi, kteří nás živí nebo co?! A kamarádi? Když žijeme jen pro školu, proč máme přátele? Proč se neučíme 12 hodin denně, proč máme přestávky, proč existuje láska nebo proč nechodíme do školy i o víkendu?! Protože to je blbost! Protože jsou mnohem důležitější věci než škola. Rodina, láska, přátelé…

Jo, teď mi můžete tvrdit, že člověk se učí celý život i v práci. Jo, máte pravdu, ale to není škola! Nejsou tam učitelé, kteří vás sekýrují.
Teď zase můžete říct, že šéf vás taky může sekýrovat a to je taky pravda. Ale šéf je šéf a učitelé jsou učitelé a tak to i zůstane! Šéf je nad vámi a vy pro něj pracujete a když chcete dostat peníze, musíte ho poslouchat. Ale co vám dá učitel? Oni vás okřiknou, vybíjí si na vás zlost a ani nic nedostanete? Já bych teda řekla, že žáci jsou nad učiteli. To oni by měli poslouchat nás.
Mě by jako fakt zajímalo co se v té škole učili oni. Řvát na nás?! Já myslím, že ne!

Já osobně školu nenávidím. A to z jednoho jediného důvodu: učiteléZa celou dobu co jsem na prvním stupni, jsem potkala jen 2 učitelky, které uměly učit a jednu učitelku, která naučí základy, ale jestli chcete dostávat 1, musíte se doučovat sami doma.

Nejhorší je, když si učitelé na někoho zasednou. Vím to, protože jsem to zažila! Ve druhé třídě. A jen proto, že jsem měla svůj názor! Byla to druhá třída, nikdo ještě neměl rozum a co řekli dospělí, tak to bylo. Kromě mě… já vždy byla ta jiná.
Pamatuji se, že se nás jednou zeptala na náš názor a měli jsme kroutit hlavou jestli ano nebo ne. Celá třída kroutila hlavou že ne i když mi potom o přestávce řekli, že mysleli ne, jenom já souhlasně přikývla. Co myslíte, že se stalo? Samozřejmě, že mě seřvala!!
Mohla bych tu vyjmenovat tisíce věcí, jak mi ničila druhou třídu, ale to bychom tu byli až do zítřka.

Bohužel, já jsem si z toho nic nedělala. Nikdy mi nevadilo, co si o mě ostatní myslí ( Až na jednu osobu, ale o tom vám sem napíši někdy později…možná ), takže mi nedošlo, že kdybych to řekla mámě, měla by z toho ta učitelka průšvih. Doteď toho lituji… nemůžu se dočkat, až budu na druhém stupni a nebudu muset každý den vidět ten její xicht, který říká ,,Ó, já jsem hodná učitelka a miluji děti se svým vlastním názorem," a přitom je uvnitř proradná zmije…

Mnohem horší ale je, že když si to uvědomíte, řeknete to vašim a nevěří vám. Z tímto nemám vlastní zkušenost, ale moje spolužačka a zároveň velmi dobrá kamarádka ano.
Naši třídní učitelku máme už od 3.třídy ( teď jsme v 5 ) a ona si na ní opravdu zasedla!!! Zhoršuje jí známky, pomlouvá ji před celou třídou, okřikuje ji za věci, které dělá polovina třídy také, ale u nich mlčí atd…
Už to rodičům několikrát říkala i já jsem jim to stokrát potvrdila, že si na ni opravdu zasedla, ale oni nám prostě nevěří. V této situaci jsem už opravdu krátká, takže vás prosím, jestli máte k tomuhle nějaké řešení, napište do komentářů. Díky!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fie§ta Fie§ta | E-mail | Web | 15. února 2014 v 20:20 | Reagovat

Tak to je ti tě líto, že tě nějaká krá** ztrpčuje život. Z tímto zkušenosti fakt nemám, takže ti bohužel nepomůžu. Jinak, jako obvykle moc pěkný názor. Já s ním souhlasím :)

2 Fie§ta Fie§ta | E-mail | Web | 15. února 2014 v 20:28 | Reagovat

Jo a ještě jsem se tě chtěla zeptat: Ty chodíš do 5.??? Teda! Páni! OMG! Já mít takový názory ve tvých letech, tak je ze mě už teď Barack Obama :D (Bez ironie!)

3 Ev-Crazy Ev-Crazy | Web | 15. února 2014 v 21:35 | Reagovat

[1]: Děkuji :-) i když podle mne je to trošku slabší, protože jsem to psala ze vzteku a to člověk dělá hrozné věci!

[2]: Ano chodím :D je mi ( bohužel )11 let. Děkuji, většina lidí si myslí totéž. :D

4 osobnivesmir osobnivesmir | Web | 16. února 2014 v 11:54 | Reagovat

Učíme se a jezdíme do zahraničí abychom pak měli více peněz. Bohužel den je vše o financích a když je někdo nemá, má to v životě blbý. Na rodinu a děti pak není čas. Nebo když je někdo chce, už je pozdě.
Na základce, když někdo něco dělal s mobilem nebo moc vyrušoval, musel k řediteli. Učitelky normálně na zlobivé řvaly. A teď na gymplu? Mobil používá téměř každý, ať už na němčinu na slovíčka, na SMSky nebo na hry. Nikdo na ně nekřičí. Kluci ve třídě i holky se baví (máme ve třídě 6 kluků a 26 holek). Taháky procházejí a když se najdou, nic se nestane. Opisování také funguje. Horší známku nikdo nedostane. Někdy dostanou navíc za zlobení referáty. Kluci ze třídy posilují a jedí kreatin a  tvaroh, aby měli větší svaly. Došlo to až do fáze, kdy jedí i o hodinách a nikdo s tím nic nedělá.
No jo, je to zlo.

5 Babu Babu | E-mail | Web | 16. února 2014 v 16:43 | Reagovat

Páni na to, že je ti 11 a chodíš do 5ky máš vlastní názory, na to bych si netroufla ani ve svých 13 :-D k tomu máš hodně zajímavé články:-) ta učitelka je pěkná kráva, když tohle dělá! Zkušenosti s tím nemám bohužel, takže neporadím...:-(

6 Lizzie Lizzie | Web | 16. února 2014 v 22:42 | Reagovat

Taky školu nesnáším, ale nejen kvůli učitelům. Někdy je pravda, že si zasednou, ale ne vždycky. Vím, že se do školy musí chodit, ale i kdyby tam byli super hodní učitelé, nechtěla bych tam. Už jen to, že člověk musí brzo vstávat člověku totálně zkazí náladu. A když konečně přijdu ze školy domů, musím se jít zase učit. Co je tohle za život? U nás na škole nám říkají, že jediná naše povinost je škola. Aha...a že o tom nic nevim? Vážně by mě zajímalo, jak na tohle přišli...
Už 4 roky mám stejnou třídní učitelku a vždycky jsem ji měla ráda. Až letos se to změnilo. Nevím, co jí hráblo, ale mám pocit, že mě najednou nenávidí. Cokoliv udělám, jí vadí a pořád mi říká, jak jsem letos hrozná. Přitom jsem měla samý jedničky. Jednou jsem zapomněla učebnici a ona mě seřvala, že tu školu hrozně flákám. Vlastně už loni mě dost vytočila, protože mi šíleně ukřivdila, i když jsem opravdu nic neudělala. Ale myslela jsem si, že prostě měla blbej den a zapomněla na to. Letos ji už ale nemůžu ani cítit! Strašně se těším, až konečně z tý základky vypadnu. Takže tě moc dobře chápu, snad to na 2. stupni bude lepší :)

7 Amber Amber | 18. února 2014 v 20:05 | Reagovat

Já to ve škole nesnáším!!! Vlastně...nebylo by to tam tak hrozný, kdybych se s ní nemusela otravovat i doma. Ale takhle už se domů ani netěším, protože vím, že si zas budu muset dělat něco do školy...

8 Al. Al. | Web | 20. února 2014 v 9:42 | Reagovat

Ano, je pravda, že škola je vlastně k ničemu. To, co využijeme v životě, se člověk učí na prvním stupni základní školy, zbytek už jsou jen kraviny navíc. Samozřejmě, že nepůjdeme do obchodu a nebudeme si počítat kolik zaplatíme pomocí logaritmů, nebudeme přemýšlet při mluvení, která věta je hlavní a která vedlejší (i když to občas já dělám :D), nikoho nezajímá, jestli víme, kolik obyvatel má Uzbekistán, nebo co se stalo v roce 542 př. n l.

Pravdou ale je, že i přesto, kolik se toho učíme, vůbec toho neumíme tolik, co naši rodiče a prarodiče. Ti toho museli umět víc s tím rozdílem, že je učili potřebné věci (nás třeba nikdo neučil naše prezidenty, nad čímž taťka kroutil hlavou).

Ale svět jde dopředu. A vláda se inspiruje v sousedních zemích, kde to asi takhle chodí. Jen tak mimochodem, v Německu (nevím, jak je to na jiných školách, ale byly jsme se dívat na jednom gymnáziu) chodí děti od 8 do 18 večer. Škola je pro ně jako druhý domov, mají tam kroužky, zájmy, počítače atd. Já se teda ptám, co je lepší, chodit do školy od 8 do 14 nebo 15 hod., nebo tam trčet až do večera a muset tam mít koníčky a zájmy?

Škola je tu vlastně jen proto, abychom se potom mohli uplatnit v práci, kde chtějí většinou alespoň maturitu. Ale bez znalostí maturitu nezískáme. Já vím, pokud by to po lidech v práci nechtěli, nemuseli bychom se to učit a všichni by byli šťastní.
Myslím si však, že nějaký ten všeobecný přehled by člověk mít měl. A ten získá právě na základní škole. Pokud chodíte na základní školu, kde vás něco naučí, na střední můžete být vysmátí, protože je to jen rozšiřování vědomostí.

A učitelé? Ano, učitelé umí pěkně znepříjemnit studium (taky mám kvůli vyjádření svého názoru problémy s třídním učitelem).
Jaký je rozdíl mezi pedofilem a učitelem? Pedofil má děti opravdu rád ;) Asi tak :)
Většina učitelů to dělá jen pro peníze a nějací žáci jsou mu ukradení (taky vím ze zkušenosti, kdy přítel nedělali nic v matematice, hráli poker a potom skoro nikdo neudělal maturitu z matematiky). A i když je fajn, někdy si dát pohov, zakecat hodinu nějakými kravinami, je to naše vzdělání a u maturity a na vysoké škole už se nikdo neptá, proč to někdo neumí. Neumíš to? Tvůj problém, buď se to douč, nebo běž.

Takže závěrem - školu prostě musíme přežít. A já jsem toho názoru, že je nejlepší co nejdéle studovat, protože pracovat potom budeme celý život ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

The Offspring - You're Gonna Go Far, Kid