Srpen 2014

Návštěva prarodičů (Hostýnek + zahrada)

27. srpna 2014 v 17:26 | Ev
Sice to je už delší dobu, co jsem se vrátila domů, ale nemám žádné téma, na které bych se aspoň trochu rozepsala, tak vám sem přidám aspoň fotky. ( Výhoda blogerek s fotoaparáty. )

HostýnDěti internetu

22. srpna 2014 v 9:38 | Ev
Docela dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč někteří pomlouvají dnešní generaci a dospěla jsem k tomuhle. Je to pouze má teorie, tak to neberte nějak vážně. Vlastně jako každý můj článek.

Víte, já jsem docela tolerantní člověk, ale pár věcí mě opravdu dokáže vytočit. Např. když někdo řekne, že dnešní děti jsou zkažené. A proč? Protože využívají technologie, které ještě před několika lety neexistovaly.
Myslí si, že když dáte dítěti nějakou novou hračku (v našem případě počítač/internet), bude si hrát jen s ní, prototože oni takoví byli. Viděla jsem hodně videí a četla hodně článků o zkažené generaci a většina tam popisovala svoje dětství, kdy internet nebyl a tak se pořád dívali na televizi, hráli si s panenkami, atd. Podstatné ale je, že oni sice neměli internet, ale měli jinou hračku, se kterou si hráli klidně celé dny a tak si myslí, že dnešní děti jsou stejné jako oni a pořád si hrajou s tou hračkou, kterou mají po ruce (počítač/internet) a vůbec třeba nečtou nebo si nechodí hrát ven.
Uznávám, jsou i takové děti a znám je osobně, ale jsou i jiné a já jsem žijící důkaz. Uznávám, nejsem dokonalá, píšu raději na počítači než do sešitu a už vůbec si nehraju, ale mám jiné přednosti. Jednou mi máma vynadala, že to se čtením přeháním (Fajn, pomáhat v kuchyni a při tom číst nebyl dobrej nápad, ale bylo to zrovna napínavý! ).


-Lidé mě vtomto směru moc nechápou. Proč to tak moc řeším? Protože tím svým názorem, že jsou děti zkažené, uráží i . Ano, já jsem dítě a budu braná jako dítě i v pubertě. Prostě se bráním, protože dle mého názoru nejsem zkažená.-

Jsem v "pohodě"...

17. srpna 2014 v 22:54 | Ev
Já vím, dlouho nebyl žádný článek a hrozně se omlouvám! Ale mám dobrou výmluvu: četla jsem... Alianci (třetí díl Divergnce). Chtěla jsem na ni napsat i recenzi, ale asi to nezvládnu. K téhle knížce můžu napsat jen jedno: brečela jsem, hodně. Dobře, knihu Čtyřka si koupím, ale už v životě už nechci číst podobnou knihu. Nerada pláču u knih nebo u filmů/seriálů. Nebrečela jsem ani u Titanicu!
Ale přesunu se raději k dalšímu tématu, než se tu u notebooku zhroutím.
Ani nevím, o čem psát. Na začátku tohohle blogu jsem si řekla, že takové články o ničem psát nebudu, ale už delší dobu mám hroznou náladu a potřebuji se z toho vypsat. Jo, měla bych si začít psát deník. Každopádně, poslední dobou jsem se samozřejmě věnovala i jiným věcem.

Malovala jsem...

Fotila...

Psala svou knihu...
No, napsala jsem jenom jednu kapitolu. No co? Víte, jak je těžké psát knihu? Ale samozřejmě jsem se rozhodla, že kousek knihy vám zveřejním, jako minule. Nevím, co bych k vám ní napsala, je (nebo spíš bude) to fantasy, víc asi neprozradím, protože sama ještě neím, co z toho vznikne, teď jsem se trochu zasekla, ale snad mě brzy zase něco napadne. Tak já to už nebudu dál zdržovat:


Divergence (film) /film vs. kniha

4. srpna 2014 v 18:26 | Ev
Doufám, že nemusím popisovat děj filmu. Ten hlavní příběh zůstal tak nějak stejný jako v knize, sice pár věcí změnili, což mi hodně vadí, ale jinak se většinou drželi hlavního děje. Myslím, že se víc měli držet té knihy. Nejvíc mě štve, že ty věci z knihy nahradili něčím jiným, co na ten film nemělo žádný vliv. Když na chvilku zapomenu, že existuje kniha, musím uznat, že to byl dobrý film. Ale rozhodně bych ho nezařadila mezi ty nejlepší.

Můžu pochválit:
  • .....................
Vlastně mně se na tom filmu líbil jen hlavní příběh a ten nevymysleli oni, ale Veronica Roth, takže... přesuňme se k porovnávání filmu s knihou!Sova (Originálnější nadpis jsem opravdu vymyslet nemohla.)

1. srpna 2014 v 16:44 | Ev
Když jsem dneska otevřela program na malování ( SketchBook ), překvapilo mě, jak krátkou dobu jsem přemýšlela, co namaluji. Většinou u notebooku sedím hodiny, než něco vymyslím a někdy to dokonce i vzdám. Nevím, proč mě napadla sova.. možná to bylo proto, že je mé oblíbené zvíře (a s ní ještě kočky a lišky). Přemýšlela jsem, že bych namalovala i lišku, ale když jsem se o to pokoušela... mno, možná to zase zkusím zítra.

Sovy jsou chytré, žijí hlavně v noci a vydávají otravné zvuky -celá já! :D

The Offspring - You're Gonna Go Far, Kid